YAZARIMIZ / GÖNÜLLÜMÜZ OLUN

Gönüllümüz Olun / Siz de Katılın / Yazarımız Olun / Teknik Destek Verin!

 

     Gönüllü olarak çıktığımız bu yolda Ahlak Terimleri Sözlük ve Ansiklopedisi hazırlamak için uğraşıyoruz ve bu uğraşımız hiç bitmesin istiyoruz. Çünkü biz en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İsterseniz sizler de bu çalışmada bize destek olabilir, bu değerli hizmete ortak olabilirsiniz.

     Nasıl mı?

     1. Teknik destek verebilirsiniz. Terimleri web sitesine yükleme vb.

     2. Sözlükte eksik gördüğünüz, bence bu kavram da olmalı dediğiniz kavramları ekleyebilirsiniz. Ansiklopedi yazımına katılıp yazar olabilirsiniz.

     3.Ahlaki kavramları birçok sözlükten tarıyoruz. Taramadığımız veya eksik taradığımız kavramları, bu sözlüklerden tarayıp sözlüğümüzü tamamlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

     4.Sözlüklerden taradığımız bazı kavramlara biz de yeni tanımlar vermeye çalışıyor veya kavramı en güzel, anlamlı, açık bir şekilde açıklayan tanımı seçmeye gayret ediyoruz. Siz de bunu deneyebilirsiniz.

     Örnek:

     Kabadayı: 1.Cesurluk taslayarak, kendini etrafa yürekli göstermeye çalışan (kimse). 2. Babayiğit, korkusuz. 3.kendini cesur yürekli göstermeye çalışan kimse, cesur taslağı. (MD)   4.Kendine özgü mertlik ve namus kurallarına göre davranan (kişi) 5. Güçlü babayiğit kişi (kabadayı bir delikanlıdır) 6.cesurlu taslayara etrafa meeydan okuyan kimse (MİSİLİ BTS)(KA) 7. Kendine özgü namus kurallarını esas alıp toplum kurallarının dışına çıkarak zorbalık yapan kimse(TDK) 8. Yürekli(TDK) 9. Bir şeyin en iyisi, başta geleni(TDK) 10.Babayiğit, mert, korkusuz (kimse)(KA) Osmanlının son dönemlerinde ortaya çıkan, genelde dürüst ve mert insanlardan oluşan ve yaşadıkları muhitin koruyucu meleği rolüne giren insan.(AS) 11. Cesur kuvvetli babayiğit (MD)

     Bizim Tanımımız:

- Zorba.

- Cesurluk taslayarak, kendini etrafa yürekli göstermeye çalışan kimse.

- Kendine özgü mertlik ve namus kurallarına göre davranan kişi.

- Kendine özgü kurallarını esas alıp toplum kurallarının dışına çıkarak toplumu düzenlemeye çalışan kimse.

- Osmanlının son dönemlerinde ortaya çıkan, genelde dürüst ve mert insanlardan oluşan ve yaşadıkları muhitin koruyucu meleği rolüne giren kimse.

     4.Sözlüğümüz 3 bölümden oluşuyor. Üçüncü bölüme, eğitim materyali gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz materyal 2 sayfayı geçmiyorsa metni; daha fazla yazı, resim, video vb.nin internet linkini gönderebilirsiniz.

     5.Amacımız herkesin faydalanabileceği, her kesime hitap edebilecek bir kaynak oluşturmaktır. Bu hedefimize ulaşmak için gayret göstermeye devam edeceğiz. Bunun için de sizin yorumlarınız, eleştirileriniz bizim için çok önemli. Her türlü yorum, katkı değerlendirme yaparak destek olabilirsiniz.

     NOT: ŞU ANDA MERHAMET KELİMESİNİ ÖRNEK OLARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

     6.Bu çalışmaya teknik açıdan da destek olabilirsiniz. Bilgisayar kullanabiliyor ve bilgisayarla çalışmayı seviyorsanız, bize web sitemizin teknik işlerinde yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, sitemize yapılan yazar ekleme ve yorumlarını inceleyip, onaylayabilirsiniz. Bunun için bize email yazarsanız size bilgi verebiliriz.

     7.Yardım etmek istediğiniz takdirde, hangi şekilde yardım edebileceğinizi öğrenmek veya herhangi bir sorunuz için iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

     İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederiz.

İletişim email
maydin123@hotmail.com